Przenośnik – informacje ogólne

AABO posiada szeroki wachlarz doświadczeń w transporcie towarów w instalacjach lakierni z wykorzystaniem różnych typów systemów przenośników.

W projektowaniu linii lakierniczych, aspekt logistyczny może być często tak samo ważny lub w niektórych przypadkach nawet ważniejszy niż – aspekt techniczny, dlatego też AABO nabyło fachową wiedzę w zakresie wykorzystania wielu różnych typów transportu, w tym wszystkich rodzajów podwieszanych systemów transportu.

Przy projektowaniu linii lakierniczych dla specyficznych produktów naszych klientów, firma AABO wykorzystuje systemy dźwigów, systemy transportowe podłogowe i rolkowe.

Poniżej opisane zostały przykłady kilku naszych rozwiązań: 

Broszura
Przykłady

Przenośnik pojedynczy

System przenośnika pojedynczego jest systemem transportu zbudowanym wokół łańcucha cardana biegnącym na profilach w kształcie C. Specjalne łuki pozwalają na pracę łańcucha cardana zarówno w kierunku poziomym jak i pionowym. Łańcuch jest prowadzony przez jeden lub więcej zespołów napędowych i jest w stanie przyjąć obciążenie do 100 kilogramów na metr łańcucha. Pojedyncze systemy przenośników są zazwyczaj przeznaczone do ciągłych, ale zmiennych prędkości procesowych do 10 m/min. Łańcuchy technologiczne są dostępne z podziałkami 180, 270 lub 360 mm pomiędzy punktami zawieszenia. 

Czytaj dalej

Przenośnik "Power and Free"

Systemy przenośników "Power and Free" składają się z wielu nośników podwieszanych, które poruszają się w sposób automatyczny przez instalację lakierniczą. Przenośniki "Power and Free" różnią się od przenośników pojedynczych tym, że każdy nośnik jest zaprogramowany dla poszczególnych zadań. Przy projektowaniu instalacji lakierni mogą być stosowane także różne prędkości. Przenośniki “Power & Free” mogą być również przeznaczone do transportu bardzo dużych, złożonych i / lub ciężkich elementów.

Czytaj dalej

Przenośnik pojedynczy

Kiedy nie jest wymagany automatyczny system transportu detali, AABO oferuje także systemy ręcznych przenośników. Te systemy zaprezentowały swoją wartość w wielu projektach budowlanych, gdzie wymagania wydajności są niskie, ale za to wysokie są wymogi elastyczności. Ręczne systemy transportu AABO zaprojektowane są dla wszystkich rodzajów produktów i mogą być dobierane do ciężarów jednostkowych do 2000 kilogramów.

Czytaj dalej