Piece - informacje ogólne

Podstawowe procesy w większości instalacji lakierniczych są obróbkami cieplnymi.

Obróbka cieplna jest stosowana w różnych celach, np: 

  • Osuszanie z wody
  • Podgrzewanie obrabianych detali
  • Suszenie farby
  • Utwardzanie farby proszkowej i/lub mokrej
  • Ciepło techniczne w instalacjach lakierniczych
  • Wysoka temperatura w instalacjach lakierniczych

Większość instalacji do malowania firmy AABO zawiera kilka form obróbki cieplnej. AABO zatem opracowało szeroki wachlarz pieców do szeregu zastosowań.

Wszystkie piece AABO zostały zaprojektowane i wyprodukowane z wykorzystaniem technologii najnowszej generacji. Zostały one wyprodukowane w celu osiągnięcia optymalnej efektywności energetycznej i maksymalnej ochrony środowiska.

Poniżej można znaleźć opisy i przykłady pieców AABO. Ważne jest, aby podkreślić, że AABO zawsze skupia się na projektowaniu i dostarczeniu rozwiązań indywidualnie dostosowanych do poszczególnych klientów. Oznacza to, że nasze piece mogą być zaprojektowane i wykonane na wiele różnych sposobów. Kilka naszych rozwiązań zostało opisanych poniżej. Obejmują one: 

Broszura 

Piece przenośnikowe

Piec przenośnikowy jest zazwyczaj używany do pół- lub w pełni automatycznych systemów transportowych, w których wymagana jest ciągła obróbka ciepła podczas procesu wykańczania w linii lakierniczej.  

Piece przenośnikowe AABO są dostępne do użytku przy kilku różnych zakresach temperatur. Oznacza to, że piece te są dostępne z wieloma różnymi warstwami izolacyjnymi i konstrukcyjnymi. 

Czytaj dalej

Piece skrzyniowe

Piece skrzyniowe są zwykle stosowane z systemami transportu ręcznego lub “Power and Free”, gdzie obróbka cieplna jest częścią procesu wykończeniowego w instalacji lakierni “krok po kroku”.

Piece skrzyniowe są również stosowane jako samodzielne jednostki, do których transportowane są detale do obróbki cieplnej przy użyciu np. rolek i palet lub z zawieszeniem bezpośrednio z napowietrznych punktów mocowania, które są zamontowane w komorze pieca.  

Czytaj dalej

Piece zanurzeniowe

Piec zanurzeniowy jest zazwyczaj używany z ręcznymi lub automatycznymi systemami suwnic, w których wymagana jest zanurzeniowa obróbka cieplna w procesie wykańczania.

Piece zanurzeniowe AABO są dostępne do użytkowania przy różnych zakresach temperatur. Oznacza to, że oferujemy je w szerokiej gamie z różnorodnością warstw izolacyjnych i konstrukcyjnych. 

Czytaj dalej